Вже на початку 2010-х років телевізійні пристрої готельного типу набрали сучасного ладу, а саме телевізійна приставка стала вже елементом приймача, достатньо просто комутувати виту пару з LAN-портом телевізійного приймача і ви вже маєте інтерактивний телевізійний пристрій в активі якого повноцінний та оперативний зв’язок з зовнішнім світом. На сьогоднішні день це вже професійний мультимедійний центр, що обладнаний якісним звуковим супроводом та здатний відтворювати відео у різних форматах. Крім того, телевізійні приймачі вже мають вмонтований Wi-Fi блок і є безпосереднім джерелом сигналу для мобільних пристроїв. Телевізори являють собою професійне обладнання, що повинно забезпечувати якісну та надійну роботу впродовж всього строку експлуатації, мають відповідні вимоги, що до енергозбереження та виконанням своїх функціональних можливостей.

 

Готельні телевізори

Nokia GuestLink Photo

Свій безпосередній розвиток готельні пристрої отримали з початку 90-х років. З моменту коли компанія «Nokia» створила свою систему під назвою «Guestlink» і об’єднала в одному пристрої кабельний модем та телевізор. На той час це було революційна подія в сфері розвитку сфери послуг. Тепер гості будь-якого готелю могли оперативно отримати на екран телевізійного приймача свої останні електронні повідомлення, проглядати свої рахунки,  отримувати дані за запитом та багато інших функцій. Системне меню такого пристрою нагадувало екран відомої операційної системи MS-DOS. Всі дані, що поступали від гостя з допомогою пульта дистанційного керування готельного телевізора, поступали на центральний сервер по зворотному каналу коаксіальної мережі в діапазоні 5 – 42 МГц. Така мережа мала підтримувати дуплексну передачу даних по прямому (45 – 862 МГц.) та зворотньому (5 – 42 МГц.)  каналах.

Запропоноване рішення почало набирати свою популярність і за короткий час свого існування було впроваджено в 400 готелях і мало рентабельність 60-70 % на рік. Великі технологічні гіганти звернули увагу на це рішення і включились до активної розробки та випуску. Одною з перших до розробки таких пристроїв приступила компанія «Philips» та зайняла активну позицію в цьому рішенню. Після тривалих тестувань був створений перший зразок телевізійного пристрою та відкритий напрямок виробництва готельних телевізорів на виробництві. Модельний ряд складав всього декілька діагоналей, мав інтерфейс, до якого комутувався кабельний модем у спеціальному розробленому корпусі. Пристрої мали приємний дизайн і схемо-технічні рішення подовжували строк експлуатації. Крім того, практично всі готельні телевізори мали вмонтовану цифрову панель з електронним годинником.

Philips 14" HT3304

Philips  ICONN Interactive

Приставка Philips

ICONN Interactive

Sony_KDL-26P300H

З початку 2000-х років системи інтерактивного готельного мовлення вже стали необхідним атрибутом кожного престижного закладу відпочинку, тому у виробництво приймачів включились практично всі гіганти мультимедійної індустрії. В різний час розвитку до активних розробок включались такі компанії як: SONY, PHILIPS, Sharp, Samsung, LG Electronics. Технологічно пристрої являли собою телевізор що містив на задній панелі службовий роз’єм до якого комутувався зовнішній пристрій, який виконував функції інтерактивної системи. Телевізор мав наскрізний інформаційний канал, через який дані поступово передавались на зовнішню приставку, після чого вони відпралялись до центрального серверу.

SONY KDL-26P300H

Samsung-LCD-TV-4-Series-457

SAMSUNG LCD 4-Series-457 32"

Революцію в побудові готельних телевізорів здійснило впровадження сучасний рівень телекомунікаційних технологій. Технології виробництва телевізорів з електронний трубок замінили плоским екраном з плазмовою матрицею, а тепер це вже повноцінна LED (OLED) матриця. Надалі телевізійні приймачі активно використовували зовнішню приставку, що працювала по протоколу IP, та передавала відомості про замовлення від гостя в номері. Використання зовнішньої приставки з окремим блоком живлення було обумовлено тим, що телевізори мали низьку частоту розгортки (оновлення) і не вистачало потужності для якісної роботи всіх периферійних пристроїв.

На даний час основними розробниками та постачальниками телевізійний приймачів готельного типу є такі виробники як Philips, LG Electronic та Samsung. Вироби цих основних виробників відповідають всім вимогам сучасності та залишаються завжди на піку телекомунікаційних технологій.

  • У виробництві телевізорів використовується елемента база, що має підвищену точність електричних параметрів.
  • Застосовуються технології збереження електроенергії, для зменшення операційних витрат власників готельного бізнесу.
  • Підвищені екологічні норми, щодо матеріалів, що вміщують небезпечні матеріали, типу ртуті, свинцю та інших.
  • Пристрої розробляються з умовою цілодобової експлуатації, тому електричні параметри таких приймачів мають збільшиний термін напрацювання на відмову.     
LG 43" LED LX541H

LG 43" LED LX541H

ОСОБЛИВОСТІ ГОТЕЛЬНИХ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ПРИСТРОЇВ

Готельний телевізор

Nokia-Guestlink

  • Програмне забезпечення готельних телевізорів дистанційно налаштовується і дозволяє його блокувати за бажанням власника.
  • Пристрої мають підвищений вандалозахист, тобто телевізори та пульти виготовляються з якісних пластиків, які витривалі до активного користування.
  • Телевізори мають додаткову групу інтерфейсу, яка дозволяє комутувати до приймача зовнішні периферійні пристрої, типу мобільних телефонів, планшетів та інших.